Mikro e-Dönüşüm Ürünleri

e-Dönüşüm Mikro Programları
 
Mikro e-Dönüşüm
e-Fatura

Mikro e-Fatura modülü; e-Fatura alım/gönderim işlemlerinizi Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından açıklanan e-Fatura Portalı, Entegrasyon ve Özel Entegrasyon olmak üzere üç yönteme de hizmet verecek şekilde tasarlanmıştır. 

Maliye Bakanlığı standartlarına tam uyumlu My E-Fatura çözümüyle, mali altyapınızı doğrudan GİB sistemine entegre edebilir ya da Mikro Yazılımevi'nin özel entegratörlük sisteminden yararlanarak, yatırım maliyeti olmadan My E-Fatura sistemine geçebilirsiniz.

My E-Fatura avantajları:

 1. İster masaüstü ister bulut iş çözümleri ile tam entegre olarak çalışır. Ayrıca My E-Fatura kullanıcılarını Mikro programlarında büyük avantajlar bekliyor.

 2. Eğer bir muhasebe yazılımı kullanmıyorsanız My E-Fatura portal yönetimi ile dilediğiniz gibi fatura gönderip alabilirsiniz.

 3. My E-Fatura, uçtan uca sunduğu E-Fatura çözümüyle, firmanızın Maliye Bakanlığı standartlarına uygun E-Fatura sistemine kısa sürede kavuşmasını sağlar.

 4. Firmanızın BT ve Mali İşler (Muhasebe) birimlerinde köklü bir değişimi öngören elektronik fatura sistemine entegrasyonu süreci, Mikro'nun 25 yıllık iş yazılımları deneyimi ile baştan sona yönetiliyor.

 5. My E-Fatura ile firmanızın e-fatura saklama hizmetinden ücretsiz faydalanabilirsiniz.

 
e-Defter

Mikro e-Defter uygulaması ile “Yevmiye Defteri”’ ve “Defter-i Kebir”’ belgelerini, GİB'in belirlediği standartlarda hazırlayabilir ve oluşan dosyayı elektronik olarak GİB'e kolayca gönderebilirsiniz. Böylece, defterlerin kağıt ortamına basılması ve saklanması gibi zahmetli ve maliyetli işlemleri artık elektronik ortamda kolayca ve maliyetsiz olarak yapabilirsiniz.

My E-Defter uygulaması ile GİB'in belirlediği standartlarda hazırlanmış olan “Yevmiye Defteri”’ ve “Defter-i Kebir”’ belgelerinin elektronik olarak GİB'e gönderilen dosyalarının kanuni sürelerde saklanma hizmeti Mikro tarafından sağlanmaktadır.

My E-Defter Avantajları:

 1. e-Fatura kullanıcısı olmadan e-Defter uygulamasından yararlanılabilir.

 2. Tüzel kişi mükellflerin 397 sıra no'lu vergi usül kanununun genel tebliğinde yer alan berlirlemeler çerçevesinde elektronik fatura uygulamasından yararlanma iznine sahip olması yeterlidir.

 3. Basım, tasdik, saklama ve depolama yükümlülüklerini ortadan kaldırarak, elektronik ortamda işlem yapılmasına imkan sağlar.

 4. İşgücü ve zaman tasarrufu sağlar.

 5. Uluslararası firmaların iç ve dış denetim ihtiyaçlarını, ortak bir format ve standartta sağlar.

 
e-Arşiv Fatura

Hiçbir ek maliyet yüküne girmeden ve GİB'e başvuru yapmadan, hızlı, güvenli e-arşiv hizmeti almaya başlayabilirsiniz.

My E-Arşiv özellikleri :

 1. Kağıt fatura basma gönderme maliyetini tamamen ortadan kaldırır.

 2. Firmaların çok hızlı olması gereken muhasebe süreçlerinde yarattığı zaman tasarrufu sayesinde, işlerinizin aksamamasını sağlar.

 3. Firmanızın tüm e-Dönüşüm çözümleri ile entegre edilerek, iş süreçlerinizde hata oranlarını azaltır.

 4. Fatura arşivleme için kullandığınız dolaplar dolusu klasörler My E-Arşiv ile tarihe karışır.

 5. Kağıt kullanımını düşürerek, milyonlarca ağacın kesilmesini engeller.

 
e-Mutabakat

My E-Mutabakat Şirketlerin; GİB’e gönderilecek BA-BS formları öncesi tüm alacak-borç hesaplarının eşitlenmesine olanak veren, şirketler arası Beyanname Alış (BA), Beyanname Satış (BS) ve ekstre karşılaştırmalarını yapmaları ve karşılıklı olarak mutabık kalmalarını sağlar. 

My E-Mutabakat Avantajları :

 1. Hem masaüstü hem bulut iş çözümleri ile tam entegre olarak çalışır.

 2. Excel ile kolay aktarım yapma olanağı sağlar.

 3. Zaman, kağıt, işgücü, arşivleme ve kargo maliyetlerinizden tasarruf ederek verimliliğinizi artırır.

 4. Elektronik ortamda, hızlı, kolay ve güvenilir bir şekilde çalışarak oluşabilecek hataları ortadan kaldırır.

 5. Mutabakat maili ve kullanıcı sınırlaması olmadan kullanılabilir.

 
Mikro KEP

Mikro KEP, Türkiye’nin önde gelen yazılım şirketlerinden Mikro Yazılım’ın Kayıtlı Elektronik Posta hizmetidir.

2013 yılından bu yana Özel Entegratör konumunda olan Mikro Yazılım, e-Dönüşüm hizmetlerine bir yenisini daha ekleyerek Mikro KEP’i hayata geçirmiştir.

Mikro Yazılım, BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) tarafından KEPHS (Kayıtlı Elektronik Posta Hizmet Sağlayıcı) olarak atanan ilk Kurumsal Yazılım şirketidir.

Mikro KEP, size elektronik ortamda düşük maliyetle resmi belgelerinizin hızlı ve güvenilir bir şekilde iletişim olanağı sunar. Gönderici ve alıcı tarafların belli olduğu, içeriğin ve gönderim tarihinin hiçbir şekilde değiştirilemediği Mikro KEP sisteminde; ihale, sözleşme, teklif evraklarından, şirket beyannamelerine kadar bütün elektronik gönderiler 20 sene süreyle saklanır. Bu gönderilerin hukuki geçerliliği vardır ve taraflar arasındaki herhangi bir uyuşmazlık durumunda gönderiler, kesin delil olarak kabul edilir.

Mikro Kep Avantajları :

 

1. Mikro Yazılım, BTK’dan KEP sistemi işletme yetkisi almaya hak kazanmış ilk Kurumsal Yazılım şirketidir.

2. Mikro Yazılım’ın tam entegrasyonu sayesinde, tek platformdan hem Mikro KEP, hem de Kurumsal Yazılım hizmeti alabileceksiniz.

3. e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter saklama ve Mikro KEP hizmetlerini aynı platformdan yine Mikro Yazılım sayesinde alabileceksiniz.

4. İlk 1 yıl boyunca Mikro KEP hesaplarınızı ücretsiz kullanırsınız.

5. Mikro KEP, My E-Kontör sistemi ile çalışır. Aldığınız kontörleri; Mikro KEP ve e-hizmetler için kullanabilirsiniz.

 
e-Bordro

My E-Bordro ile bordro gönderimini ve personel yönetimini kolaylaştırın. Mikro programınızdan bordro hazırlayıp tek tuş ile tüm personelinize KEP üzerinden e-Bordro göndererek, hukuk kanunları çerçevesinde firmanızı güvence altına alın. 

My E-Bordro Avantajları :

 1. Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) ile, ıslak imza operasyonunu ortadan kaldırarak %100 kanuni geçerlilik sağlar.

 2. İnsan Kaynakları ve Personel süreçlerinizde hız ve etkinlik sağlar.

 3. Zaman, kağıt, para tasarrufu sağlar.

 4. Hem masaüstü hem bulut iş çözümleri ile tam entegre olarak çalışır.

 5. 20 yıl süreyle saklanan e-Bordro log’ları tüm mahkemelerde delil niteliği taşır.